Dzień Ziemi

20-04-20 Administrator 0 comment

22 kwietnia 2020 roku obchodzimy kolejny raz Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która – według organizatorów Dnia Ziemi – jest naszym wspólnym dobrem.

Każdego roku, uczniowie naszej szkoły angażowali się w jego obchody bardzo aktywnie. W tym roku ze względu na niebezpieczny czas pandemii, młodzież obserwowała, poznawała i doceniała przyrodę, najbliższego środowiska. A ze swoimi wynikami podzieliła się ze wszystkimi.

Jolanta Wojtkiewicz