Życzenia od ministra edukacji z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

02-05-20 Administrator 0 comment

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Rodacy,

w Dniu Polonii i Polaków za Granicą szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do dyrektorów, kierowników oraz nauczycieli, którzy swoje powołanie zawodowe realizują w polskich szkołach oraz polonijnych placówkach oświatowych na całym świecie.

Państwa praca to szczególna misja, która ma nieoceniony wpływ na podtrzymywanie polskiej tożsamości narodowej. W istotny sposób przyczynia się ona także do promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

Wiem, że dzięki Państwa staraniom nasi Rodacy dorastający poza granicami kraju będą zawsze zachowywali Polskę w swoich sercach.

Wszystkim uczniom polonijnym przekazuję życzenia wytrwałości i pilności w nauce. Dziękuję za trud doskonalenia języka polskiego oraz zainteresowanie polską historią i kulturą. Wyrazy uznania kieruję także do rodziców, dziękując za pielęgnowanie tradycji patriotycznych w swoich rodzinach.

 Z wyrazami najwyższego szacunku i sympatii

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej