Bezpieczny Internet dla rodziców

11-05-20 Administrator 0 comment

Serdecznie zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w darmowym webinarium pt.”Bezpieczny Internet dla rodziców”.

12 maja 2020 roku startuje edukacyjny projekt “Szkoła z Gigantami” skierowany do uczniów szkół podstawowych. Program zajęć objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 bezpłatnych zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.

Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python ( w zależności od grupy wiekowej). Ostatnie zajęcia realizują program “Bezpieczny Internet Online” i poświęcone będą bezpieczeństwie w sieci.

Webinar “Bezpieczny Internet Online” kierowany jest także do rodziców.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):
Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 ​lat)
Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Pythonie (13-18 lat)

Zapraszamy do obejrzenia filmików, w których mówimy dlaczego warto wziąć udział w warsztatach (linki poniżej):
grupa 9-12 lat https://www.youtube.com/watch?v=dDYclimXjeg&t=3s
grupa 13-18 lat https://www.youtube.com/watch?v=M9d5-apix_Q&t=5s

Więcej o informacji o programie mogą Państwo znaleźć na stronie:
https://www.giganciprogramowania.edu.pl/szkola-z-gigantami

 

Zachęcamy również Rodziców uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”.

Organizatorem warsztatów jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży @Giganci Programowania.

 

Terminy szkoleń to: 14 i 21 maj 2020r.

Link do rejestracji:

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet?fbclid=IwAR2_LTUKCLYA3OF14ye9jUn6K6x9jRjom8uoHdpgLsyPDBOKSjbQw3m3vxI