Konkurs Mój przyjaciel Jan Paweł II

14-05-20 Administrator 0 comment

 

W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Mój przyjaciel Jan Paweł II”.

Konkurs powstał z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami o papieżu Polaku lub uczcić ten wielki jubileusz poprzez sztukę.

Do środy (20 maja) czekamy na zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz utwory literackie i muzyczne, które wiążą się ze świętym, jego pielgrzymkami i pontyfikatem. Szczególnie zachęcamy do zdalnego nagrywania piosenek, które będziemy promować na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

– prace indywidualne,

– prace zbiorowe.

Wśród prac indywidualnych nagrodzimy autorów w trzech grupach wiekowych:

– do lat 8,

– 8-15 lat,

– powyżej 15 lat.

W każdej z powyższych kategorii przyznamy trzy nagrody główne i wyróżnienie:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Prace zbiorowe mogą przesyłać przedszkola, szkoły, młodzieżowe domy kultury i inne placówki oświatowe. Spośród nadesłanych prac wybierzemy i nagrodzimy cztery:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Nagrody zostaną przekazane na konto bankowe placówki.

Prace prosimy przesyłać na adres: [email protected] w tytule wpisując „Mój przyjaciel Jan Paweł II”. Od jutra (14 maja) na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl dostępne będzie oświadczenie, które należy podpisać i dołączyć do zgłoszenia.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Promocji Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 62 18 477; e-mail: [email protected]

Zapraszamy do włączenia się w jubileuszowe obchody i udział w konkursie. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku.

link do strony

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/?fbclid=IwAR3VNa0KyR8EfQwC8Q2ZHuzNOeLYawBjq1GeWCy_lUK62D-p7OkPw1y0jSc