Certyfikat dla szkoły  „AKADEMIA UWIELBIAM”

21-05-20 Administrator 0 comment

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych w tym roku szkolnym 2019/2020, uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Akademia Uwielbiam”.

CELE PROGRAMU:

  • Edukacja młodzieży na temat zasad zdrowego trybu życiu, roli aktywności sportowej oraz właściwego doboru produktów żywnościowych.
  • Uświadomienie uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia w kontekście kształtowania właściwych nawyków żywieniowych na przyszłość.
  • Edukowanie młodzieży na temat przeciwdziałania marnowaniu żywności, poznanie metod zapobiegania temu problemowi.
  • Zachęcenie młodych ludzi do samodzielnego przyrządzania posiłków, do gotowania i spędzania czasu przy stole z najbliższymi.

Wychowawcy klas budowali wśród uczniów przez doświadczenie, wiedzę i postawy dotyczące właściwego odżywiania się. Program wspierał nauczycieli w edukowaniu uczniów przez ciekawe narzędzia i materiały edukacyjne.

Nauczyciele przeprowadzili 2 lekcje na temat prawidłowego stylu życia oraz znaczenia w nim właściwego odżywiania i aktywności sportowej oraz zasad związanych z niemarnowaniem żywności i podstawami gotowania, według scenariuszy lekcji. Były filmy, gry, dyskusje i uzupełnianie w grupach kart pracy. Za prawidłowe zrealizowanie wszystkich zadań szkoła zyskała certyfikat tego programu, a uczniowie wykształcili właściwe nawyki w zdrowym stylu życia. Organizatorem całości była koordynatorka programu, przygotowująca konieczne materiały oraz sprawozdania, pani Jolanta Wojtkiewicz.

Jolanta Wojtkiewicz