Epodreczniki.pl

22-05-20 Administrator 0 comment

Komunikator to nowa funkcjonalność wprowadzona na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl. Dzięki niej zalogowani użytkownicy mogą bezpośrednio porozumiewać się między sobą w czasie rzeczywistym. Serwis Ministerstwa Edukacji Narodowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Średnio dziennie odnotowujemy ponad 1,3 mln odsłon!

Wciąż udoskonalamy platformę i dostosowujemy ją do potrzeb uczniów oraz nauczycieli. Komunikator to kolejne nowe narzędzie umożliwiające bezpośredni kontakt nauczycieli z uczniami.

Komunikacja

Wśród dostępnych funkcjonalności tego narzędzia warto wymienić:

  • Komunikację za pomocą kanałów publicznych – służy ona do otwartych rozmów dla całego zespołu/klasy. Każda osoba w zespole może dołączyć do takiego kanału. Ten sposób komunikacji pomaga zbudować dodatkową bazę wiedzy, pozwala na wymianę poglądów oraz wspólną pracę nad zadaniami.
  • Komunikację za pomocą grup prywatnych – to zamknięte kanały, widoczne tylko dla swoich członków. Mogą być one używane do rozmów prywatnych na tematy poufne lub ograniczone do niewielkiej grupy członków zespołu/klasy. Do grupy prywatnej można dołączyć się tylko przez zaproszenie.
  • Komunikację bezpośrednią – to prywatna rozmowa jeden na jeden, między członkami zespołu/klasy. Dzięki niej można wysyłać wiadomości do dowolnego użytkownika z własnego zespołu/klasy. Narzędzie to pozwala na tworzenie prywatnych oraz publicznych pokoi rozmów. Umożliwia także rozmowy jeden na jeden z innym użytkownikiem.

Komunikator pozwala na przesyłanie załączników do wiadomości, takich jak pliki audio, filmy, linki i wiele innych. Można również dodawać emotikony, reakcje, wspominać o użytkownikach, analogicznie jak ma to miejsce na innych dostępnych publicznie komunikatorach.

Instrukcja komunikatora

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi nowego narzędzia. Można ją znaleźć na stronie epodreczniki.pl

Duże możliwości platformy edpodreczniki.pl

Przypomnijmy, że Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl oferuje aktualnie ponad sześć tysięcy materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla wszystkich etapów kształcenia, zarówno ogólnego jak i zawodowego.

Cieszymy się z dużego zainteresowania uczniów i nauczycieli, którzy chętnie korzystają z materiałów rekomendowanych przez MEN podczas kształcenia na odległość. Dziennie z zasobów na platformie epodreczniki.pl korzysta około pół miliona użytkowników.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej