Międzyszkolna Liga Szachowa Enea Operator

15-06-20 Administrator 0 comment

13 czerwca w Bydgoszczy na ulicy Długiej 13, przy Muzeum Mydła i Brudu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zakończeniu Międzyszkolnej Lidze Szachowej Enea Operator. W turnieju stacjonarnym brało udział 152 zawodników rozgrywających 6 rund. Bartosz Dolecki zdobył zaszczytne 3miejsce i z rąk Przewodniczącego Komitetu Honorowego Jacka Rutkowskiego otrzymał nagrodę rzeczową,natomiast Michał Kosakowski uplasował się na bardzo wysokim 9 miejscu w swojej kategorii. Szachiści zostali również udekorowani pięknymi “koronawirusowymi” medalami za bardzo dobre wyniki w turnieju online. Bartoszowi medal wręczyła Pani Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz,a Michałowi Pani Posłanka na Sejm Ewa Kozanecka. Uczeń Arkadiusz Szewczuk dopiero rozwija swoje umiejętności ,bierze udział w turniejach ,robi bardzo duże postępy i szczerze kibicuje swoim kolegom.W klasyfikacji drużynowej szachiści(3) zdobyli 11 miejsce na 81 szkół z całego województwa.Podziękowania za cały rok nauki dla p.Marcina Mackiewicza,który prowadzi kółko szachowe w naszej szkole oraz dla p.Anny Mackiewicz za prowadzenie zajęć szachowych w BDK Brodnica. Szachy to piękna,logiczna “królewska gra” ,w której każdy ma równą szansę się rozwijać, wygrać i świetnie się bawić. Dlatego uczniowie zachęcają do nauki i fajnej wakacyjnej zabawy jak również chętnie podzielą się wszelkimi informacjami. Prezesem MSL Edukacja Przez Szachy jest Pan Arkadiusz Matczyński,któremu uczniowie dziękują za profesjonalną organizację ,miłą atmosferę i gościnność .Na zakończenie Ligi wirtualne gratulacje i wakacyjne życzenia wszystkim uczestnikom przekazał Czesław Mozil.

 

 

https://www.facebook.com/watch/?v=281828473190613