Zbiórka karmy dla zwierząt

16-10-20 Administrator 0 comment

Zbiórka karmy!!!!

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano zbiórkę suchej i mokrej karmy dla psów i kotów. Do szkoły można było dostarczyć koce, legowiska i miski dla zwierząt. Zbiórka trwała od 05.10.2020 roku do 16.10.2020 roku. Organizatorkami zbiórki w szkole były: o p. Bernadeta Kleinowska, p. Wioletta Budzich oraz p. Anita Małkowska. W tym roku wspieraliśmy schronisko „Reksio” w Brodnicy. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców udało się przekazać liczne dary. Dziękujemy!!!