Spotkanie online z młodzieżą z Turcji

27-01-21 Administrator 0 comment

W piątek, 22 stycznia 2021r uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się online z młodzieżą z Turcji ze szkoły w miejscowości Tyre położonej w pobliżu Izmiru. Spotkanie zainicjowane było przez panią Magdalenę Stawską-Pikulską oraz nauczycielkę z Turcji panią Elif Endurucan. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z inną kulturą oraz poznać ludzi z innych państw. Celem spotkania było także wykorzystanie języka angielskiego w praktyce. Na pierwszym spotkaniu uczniowie mieli po prostu się ze sobą zapoznać aby przełamać stres dlatego zadawali sobie pytania na dowolne tematy, również dotyczące np.tego jak wygląda obecnie sytuacja i życie młodzieży w dobie pandemii, jakie osoby kojarzą lub znają z naszego czy też tureckiego kraju lub np.jakie dania z ich kraju są godne polecenia i spróbowania. Chcąc dalej utrzymywać kontakt z młodzieżą z Turcji na kolejnych spotkaniach uczniowie będą opowiadać o swoim kraju polecając miejsca warte zobaczenia. Nasi uczniowie będą przełamywać bariery językowe oraz poznawać inne kultury oraz ich obyczaje i życie codzienne.