Szachowa wiosna w I LO

01-04-21 Administrator 0 comment

22.03 br. odbył się na portalu lichess.org turniej szachowy zorganizowany przez klub szachowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. W turnieju wzięło udział 28 szachistów z powiatu brodnickiego. Szachiści reprezentowali następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr2 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa w Zbicznie, Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie. Zawodnicy rozegrali turniej systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Czas dla zawodnika to 5 minut plus 2 sekundy bonusu za ruch (czas Fischera).
W rywalizacji na 64 polach kolejność czołówki wyglądała następująco:
1. Wiktor Murawski – ILO
2. Wiktor Werner – SP2 Brodnica
3. Bartosz Dolecki – SP Zbiczno
4. Aleksandra Kołakowska – ILO
5. Kacper Weręgowski – ILO
6. Kacper Komorowski – ILO
7. Weronika Piotrowska – SP Wielkie Leźno
8. Kamil Dędza – ILO
9. Radosław Ottka – SP Wielkie Leźno
Opracował: Marcin Kołodziejski