Maja Zabrzyska – Laureatką Konkursu!

10-05-21 Administrator 0 comment

Uczennica naszej szkoły wzięła udział w I Ogólnopolskim Konkursie Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii.

Zadaniem konkursowym było napisanie bajki na temat związany z ekonomią. Bajka musiała być skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i być zgodna z tematem konkursu.

Uczennica klasy 8b, Maja Zabrzyska napisała bajkę pt. „ Zbysio, Luna i zaginięcie króla Grosza” bogatą w trudne zagadnienia z zasad funkcjonowania gospodarki. Zaprezentowała funkcje pieniądza w gospodarce, przedstawiła podstawowe definicje dotyczące funkcjonowania tego rynku czyli: inflacja, oszczędności, inwestycja, budżet, podatki. W piękny sposób połączyła trudne tematy makroekonomii z formą bajki dla dzieci. Otrzymała tytuł Laureata Konkursu.

Gratulujemy!!!!!