ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

18-06-21 Administrator 0 comment

W dniu 16 czerwca 2021r. odbyła się realizacja projektu pod hasłem “ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO” . Zajęcia warsztatowe zostały przeprowadzone w klasach 6c, 7a, 7b, 8b. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw. Uczniowie kl. 8b poznali tajniki aromaterapii, zostali przekonani o konieczności spożywania produktów ekologicznych np. kawy orkiszowej czy makaronu z mąki razowej, orkiszowej. Poznali sposoby wykorzystania ziół takich jak: pokrzywa zwyczajna, rukola, mniszek lekarski, dziki bez czarny, mięta pieprzowa, pietruszka i cebula.  Na zakończenie zajęć uczniowie kl. 7a,7b i 6c wykonali kompozycje kwiatowe , używając do pracy wyłącznie elementy naturalne- zioła i warzywa,  tworząc “arcydzieła” na talerzach z otrąb, powstał także witaminowy mus owocowy. BRAWO! Wszyscy zaangażowani uczniowie w realizację tak wartościowego dla zdrowia projektu byli zafascynowani swoimi efektami pracy artystycznej – ekologicznej – mówi Barbara Kopańska towarzysząca uczniom w pracy. Produkty ekologiczne/kawa orkiszowa, makarony oraz talerze z otrąb zostały podarowane przez p. Aleksandrę i Mieczysława Babalskich na realizację tego projektu prozdrowotnego. Uczniowie i opiekun bardzo dziękują darczyńcom.