Szkoła pamięta – uczniowie pamiętają

01-11-21 Administrator 0 comment

W czwartek 28.10.2021r. uczniowie klas 8a,8b wzięli udział w projekcie “Szkoła pamięta”. Jest to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywający się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w kartach historii.
Podczas spotkania z młodzieżą z Meksyku ,młodzież z naszej szkoły opowiadała młodym ludziom z drugiego krańca świata o udziale Polski w II Wojnie Światowej, o obozach zagłady i ludziach,którzy w nich zginęli . Nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego ale również znajomością historii Polski z okresu II wojny światowej.
Spotkanie to ,poruszyło serca nie tylko naszych uczniów ale również uczniów ze szkoły Tecmilenio,Tabasco Mexico.
Podczas spotkania nasi uczniowie tak ciekawie opowiadali na temat obozów zagłady i holokaustu w latach 1939-1945,że spotkanie będzie kontynuowane w kolejny czwartek.
Opiekunkami spotkania były p.Karem Vianney De la Cruz oraz Magdalena Stawska-Pikulska