,,Eksperymenty kluczem do wiedzy” Zajęcia przyrodnicze z projektu

10-11-21 Administrator 0 comment

Zajęcia przyrodnicze miały na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, współpracy w grupie, nawiązywania pozytywnych relacji między rówieśnikami. Trwały 30 godzin i dobiegają już końca. Uczniowie nauczyli się mikroskopowania, przygotowania samodzielnie preparatów mikroskopowych, obserwowali wyhodowane mikroorganizmy, które wykazywały oznaki życia. Uczniowie czwartej i piątej klasy rozwiązywali zagadki przyrodnicze, budowali najsłynniejsze obiekty świata, a także poznawali podstawowe prawa przyrody i fizyki. Wykonywali techniczne urządzenia wprawiane w ruch za pomocą sprężonego powietrza. Zajęcia przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Opiekunem zajęć była mgr Danuta Kozikowska – nauczyciel przyrody i geografii.