Cudze chwalicie, swego nie znacie – „Poznaj Polskę”

16-11-21 Administrator 0 comment

16.11.2021 odbyła się wycieczka do Olsztynka- Olsztyna w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka- „ Poznaj Polskę”.

W wycieczce wzięło udział 50 uczniów z klas trzecich i drugich.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego , Parku Etnograficznym w Olsztynku. Oglądaliśmy drewniany Kościół, zagrody z chałupami, warsztat szewski, szkołę wiejską z XIX wieku, młyn wodny, dawne powozy. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania kafelków na wzór kafli używanych do ozdabiania pieców kaflowych.

Kolejnym punktem zwiedzania Polski był Olsztyn. To miasto, które upodobał sobie Mikołaj Kopernik. Mieszkał tutaj, śledził ruchy słońca. To tutaj rozpoczął pracę nad swoim największym dziełem” O obrotach sfer niebieskich” . W związku z tym byliśmy na seansie w Planetarium. Odwiedziliśmy też M. Kopernika siedzącego na ławeczce olsztyńskiego rynku. Każde dziecko głaskało astronoma po nosie, bo według legend miejskich przynosi to szczęście.

Utrwalaliśmy sobie również informacje jak zwierzęta przygotowują się do zimy podczas lekcji w Muzeum Przyrody.

Wycieczka była udana. Chcielibyśmy więcej.