Nasza Szkoła w Programie eTwinning

26-02-22 Administrator 0 comment

Etwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy poza granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja. Program daje możliwość współpracy również z partnerami biorącymi udział w eTwinning Plus– są to placówki z krajów znajdujących się w sąsiedztwie z Unią Europejską – Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Tunezja, Ukraina, Jordania i Liban.

W dniach 27-28 listopada 2021 r. podczas spotkania ambasadorów w Toruniu Zespół Szkół w Zbicznie również dołączył do programu etwinning. Uczniowie naszej szkoły wraz z p.Magdaleną Stawską-Pikulską będą realizowali wieloetapowy projekt pt. Wędrówka po Europie za pomocą narzędzi TIK i nie tylko. Nie tylko nasi uczniowie będą szlifować swój angielski ale również uczyć się współpracy w grupie, kreatywności oraz odpowiedzialności za własne działania Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła określony, wysoki poziom. Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, za realizację ciekawych projektów spełniających szereg kryteriów, takich jak: innowacja pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii. Krajowe Odznaki Jakości przyznawane są ‚na bieżąco’ przez cały rok. Jeżeli w projekcie minimum dwie szkoły partnerskie, z różnych krajów, otrzymały Krajowe Odznaki Jakości i przynajmniej jedna z nich została nominowana do Europejskiej Odznaki Jakości, otrzymają one tę Odznakę w kolejnej edycji w październiku. Odznaki uprawniają nauczycieli do udziału w konkursach, odpowiednio krajowym i europejskim.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia oraz cierpliwości w realizacji tego oraz następnych projektów!