Dzień Dinozaura grupa 0d

28-02-22 Administrator 0 comment

25 lutego dzieci z grupy 0d przeniosły się w pradawne czasy świętując Dzień Dinozaura. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Dzieci poznały wiele ciekawostek o życiu dinozaurów, ich nazwach, wielkości, o tym jak mieszkały i czym się żywiły. Lepiły z masy solnej i odbijały różne ślady z tamtych czasów. Dzieci brały czynny udział w różnych konkurencjach, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych.  Ponadto dzieci obejrzały prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołało wykonanie własnego dinozaura z papieru. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.