Kolejna edycja projektu „Eksperymenty kluczem do wiedzy”

06-03-22 Administrator 0 comment

W naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja  zajęć w ramach projektu „Eksperymenty kluczem do wiedzy”. W sobotę 5 marca 2022r. odbyły się kolejne zajęcia z fizyki. Tym razem uczniowie biorący udział w  projekcie zajmowali się zagadnieniami związanymi z prądem elektrycznym, a mianowicie: budowali obwody elektryczne, poznawali różnice w budowie obwodów  szeregowych  i równoległych, potwierdzali doświadczalnie prawo Ohma, wyznaczali moc silnika elektrycznego i żarówki. Uczniowie poznali budowę i zasadę działania silnika elektrycznego i prądnicy. Zwieńczeniem zajęć była budowa silnika prądu stałego. Powrót uczniów do tego typu zajęć okazał się „strzałem w dziesiątkę”, gdyż jak sami stwierdzili metoda projektowa jest najbardziej efektywną formą przyswajania wiedzy.

 

Rafał Laskowski

 

Załączniki do pobrania