Lekcja robotyki

01-04-22 Administrator 0 comment

Już dzisiaj widzimy, że kompetencje cyfrowe są kluczowe niemal w każdym zawodzie. Aby zachęcić uczniów klas ósmych do nauki programowania, zorganizowane zostały zajęcia z robotyki. Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku, uczniowie klas ósmych mogli zbudować i modyfikować roboty. Okazało się, że nauka programowania jest prosta i przyjemna. Uczniowie poznali konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Na lekcji rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania. Wykazali się także kreatywnością i inwencją twórczą. Wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy. Zajęcia prowadziła nauczycielka informatyki i techniki p. Anita Małkowska.

film pod linkiem

https://www.facebook.com/101113458176972/videos/338890014927828