WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ” – drugi dzień.

06-05-22 Administrator 0 comment

Mocno oczekiwany drugi dzień wycieczki przyniósł nam kolejne atrakcje. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Capitol. “Brzechwa 2020” to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne były bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla nas. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej. Kolejnym, ale nie ostatnim punktem naszego programu, był spacer po Starym Mieście. Po drodze odwiedziliśmy takie zabytki jak: Bazylikę Archikatedralną p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, dzwon na Kanonii, Gnojną Górę, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca. Nasz spacer przedłużyliśmy w okolice Krakowskiego Przedmieścia. Tam zobaczyliśmy Kościół p.w. św. Anny, Pałac Prezydencki oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej przystanęliśmy przy jedynej pozostałości z getta warszawskiego – małego fragmentu ceglanego muru. Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta udaliśmy się na Powązki. Spacerując po cmentarzu, rozmyślaliśmy o losie poległych żołnierzy i uczestników powstania. Wstrząsnęły nami groby Alka, Rudego i Zośki, którzy niewiele starsi od uczestników wycieczki, oddali życie za naszą ojczyznę. Szukaliśmy również grobów znanych osób. Był to czas ciszy, spokoju i głębokiej zadumy. Po nostalgicznym pobycie na cmentarzu udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Jedno jest pewne – tę wycieczkę zapamiętamy długo.