SZKOLNA WYCIECZKA EDUKACYJNA

11-05-22 Administrator 0 comment

Dnia 11 maja 2022 r. uczniowie klas 4b i 5b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej połączonej z warsztatami w gospodarstwie Stajnia Leźno.

Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich uczestniczy w „ Programie dla szkół”, który ma na celu zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci.

W czasie wycieczki uczniowie dowiedzieli się licznych informacji o pochodzeniu i uprawie owoców i warzyw oraz o produkcji produktów mlecznych. Zwiedzili gospodarstwo i wzięły udział w zajęciach praktycznych.

Czas upłynął bardzo szybko i radośnie. Uczyć można się na różne sposoby. Lekcje w plenerze są interesującą formą edukacyjną.