Wizyta w bibliotece

11-05-22 Administrator 0 comment

Dzisiaj przedszkolaki z grupy  0a odwiedziły Bibliotekę w Zbicznie.
W bibliotece przywitała dzieci Pani bibliotekarka, która opowiedziała o znaczeniu biblioteki, a także o obchodzonym 8 maja  Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci.
Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci  poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą, przeczytanej przez Panią Wójt- Magdalenę Golubską,  bajki – „Nelka i piesek Fafik”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  zakładki do książek.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece.