Z małej Ojczyzny do wielkiego świata

21-05-22 Administrator 0 comment

Dnia 17maja 2022r.w ramach realizacji programu “Z małej Ojczyzny do wielkiego świata” gościliśmy w naszej szkole pana Ylana Anoufa-światowej sławy projektanta, artystę, którego paryskie Atelier Anoufa współpracuje z Chanel czy Yves Saint Laurent. Dzisiaj ubrania zaprojektowane przez p.Ylana noszą między innymi Paris Hilton czy Kendal Jenner a z polskich artystów np.” Doda”. Pan Ylan zaprojektował również słynnego misia “mAnoufa” (słynna rzeźba znajduje się w Polsce w centralnym punkcie Manufaktury w Łodzi. ) Małe misie mieli okazję zdobić uczniowie klas 8 podczas warsztatów artystycznych, które odbywały się w języku angielskim. W spotkaniu uczniowie nie tylko poznali tajniki pracy projektanta, artysty czy aktora. Pan Ylan opowiadał młodzieży o swoim dorobku zawodowym ale przede wszystkim przez cały czas próbował uświadomić młodym jak dużo można osiągnąć dzięki własnej motywacji,ambicji oraz znajomości języków obcych.

Opiekunem spotkania była autorka programu, p. Magdalena Stawska-Pikulska