Poznaj Polskę

30-05-22 Administrator 0 comment

30 maja 2022 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Zbicznie w ramach programu ” Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wizytę w tym pięknym mieście rozpoczęli od odwiedzin w Domu Legend, gdzie mieli okazję w atrakcyjny sposób zapoznać się z legendami o powstaniu Torunia. Następnie poznali tajniki wypieku pierników, uczestnicząc w warsztatach w Muzeum Piernika. Własnoręcznie mogli tam przygotować te znane i pyszne ciastka, według tradycyjnej receptury. Kolejnym punktem programu był spacer uliczkami Starego Miasta, podczas którego pani przewodnik przybliżyła historie związane z mijanymi pomnikami i pięknymi zabytkowymi budowlami. Zwieńczeniem spaceru była możliwość sprawdzenia ” czystości sumienia” pod Krzywym Domem.