CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

13-06-22 Administrator 0 comment

Nasza szkoła z wielką radością i pełnym zaangażowaniem włączyła się po raz kolejny w ogólnopolską akcję CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Wiemy, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest codzienne czytanie, zwłaszcza w dobie Internetu i telewizji. Współczesny świat jest dla dzieci często trudny i nieprzyjazny. Pośpiech, stres, brak czasu dla dziecka, ignorowanie jego potrzeb psychicznych, nadmiar mediów elektronicznych powodują, że coraz częściej dziecko ma problemy emocjonalne i coraz słabiej zna język. Czytanie książek wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne, a przy tym przynosi mu radość i pozostawia cudowne wspomnienia. 13 czerwca 2022 r. uczniowie z klas 1 – 3 przybyli do szkoły przebrani za ulubione postacie ze znanych im książek. W ramach akcji odbyło się spotkanie w sali gimnastycznej z Panią Dyrektor Urszulą Pomianowską, która przeczytała legendę Marii Kruger pt. „Toruńskie pierniki”. Dzieci miały również możliwość posłuchania informacji na temat akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, które przybliżyła im Pani Longina Jasieniecka. Na zakończenie uczniowie mogli zademonstrować swoje stroje oraz opowiedzieć o ulubionych bohaterach literackich.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Rodzicom, Dzieciom i Wychowawczyniom za zaangażowanie!

Marlena Gierszewska

Longina Jasieniecka