Europejski Dzień Języków

26-09-22 Administrator 0 comment

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas 4-8 brali udział w różnych aktywnościach. Poszczególne klasy miały za zadanie przygotowanie słowniczków wielojęzycznych oraz udekorowanie sal, które wystrojem miały nawiązywać do danego państwa europejskiego: Hiszpanii, Grecji, Turcji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii, Włoch, Francji. Uczniowie klasy 6a zdobyli nagrodę za najlepiej udekorowaną klasę. Przeprowadzony został konkurs wiedzy o krajach europejskich – zwyciężyła klasa 8c. Nagrody oraz słodkości zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków przygotowały nauczycielki języków obcych p.Veronika Dobrowolska oraz p.Magdalena Stawska- Pikulska.

Enjoy learning foreign languages!