Policja w szkole

29-09-22 Administrator 0 comment

29 września gościliśmy panią policjantkę z brodnickiej Komendy Policji. W spotkaniu ma temat Bezpiecznej drogi do szkoły uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Pani policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku, przypomniała numery alarmowe. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali mnóstwo pytań dotyczących jazdy do szkoły rowerem i na hulajnodze. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, a na zakończenie otrzymali opaski odblaskowe. Organizowanie akcji policji oraz wdrażanie programów profilaktycznych ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia niebezpiecznych i nieprzewidzianych sytuacji na drodze i w codziennym życiu. Nasza szkoła od najmłodszych lat edukuje dzieci w tym zakresie

(W. Budzich).