Ogólnopolski projekt edukacyjny BohaterON – włącz historię!

28-10-22 Administrator 0 comment

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W akcję BohaterON w naszej szkole byli zaangażowani uczniowie klas 6, którzy na lekcjach historii poznali tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich słuchając audycji „ Mały roznosiciel nadziei”, a następnie wykonali zadania ze scenariusza zajęć, umieszczając wydarzenia na osi czasu oraz wypełniając tabelę emocji/uczuć związanych z poznanymi wydarzeniami. Słuchowisko oraz zaproponowany scenariusz bardzo spodobały się naszym uczniom.

Projekt BohaterOn pozwolił uczniom bardziej przybliżyć tematykę historyczną, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz zrozumieć historię Polski XX wieku. Dzięki przekazanym treściom społeczność uczniowska poznała historię bezimiennych Powstańców, wzmocniła swoje poczucie tożsamości narodowej i postawę patriotyczną oraz uwrażliwiła na tragiczne losy Polaków podczas II wojny światowej. Po raz kolejny udowodniliśmy, że pamiętamy o naszych Bohaterach.