Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

04-11-22 Administrator 0 comment

Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek to święto ustanowione na cześć Walta Disneya, twórcy m.in. Myszki Miki Kaczora Donalda i psa Pluto. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w niezwykłym turnieju bajek I baśni. Przebrane za ulubione postaci dzieci wysłuchały bajek czytanych przez zaproszonych gości: panią dyrektor U. Pomianowską, panią wójt M. Golubską oraz panią M. Gajdę, przewodniczącą Rady Rodziców. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawały rekwizyty związane z konkretną bajką. Była zabawa w Boba Budowniczego – budowanie najwyższej wieży i zabawa w Kopciuszka- oddzielanie grochu od fasoli. Na zakończenie dnia pełnego radości każda klasa otrzymała puzzle, prezent od Rady Rodziców. Czytanie książek to wspaniałe podróże, w które każdy może się udać. (W. Budzich)