Wycieczka do Torunia

17-11-22 Administrator 0 comment

O tym, że podróże kształcą nie trzeba nikogo przekonywać. Moc wrażeń i ogrom wiedzy zyskali uczniowie klasy 4a, 4b, 6a i 5b, którzy uczestniczyli w wycieczce do Torunia 16 listopada 2022 roku. Pierwszym punktem pobytu było kino Cinema City. Po obejrzeniu bajki pt. “Nel i tajemnica kurokota” uczniowie przejechali autokarem do Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”. Tu poznali liczne prawa fizyczne i dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o świecie i człowieku. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Piernika w Toruniu. Tam dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia piernika. Podróż powrotna do szkoły odbyła się w wyjątkowej atmosferze. Były śpiewy dedykowane organizatorom wycieczki i opiekunom. Chłopcy mieli też okazję obejrzeć w autobusie mecz Polska – Chile. Wyczerpani wrażeniami, ale bogatsi w wiedzę i doświadczenia uczniowie wrócili do swoich domów.

Tekst i foto: A. Małkowska