Wyjazd na spektakl do Brodnickiego Domu Kultury

22-02-23 Administrator 0 comment

22.02.2023 r. uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielkami: p.Longiną Jasieniecką, p.Bernadetą Kleinowską i p.Marleną Gierszewską uczestniczyli w spektaklu pt. “Dziady” cz. II. Widowisko było przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Przedstawienie zagrane tradycyjnie, uzupełnione nowoczesną multimedialną oprawą, wywarło na oglądających ogromne wrażenie. Kostiumy, oprawa muzyczna i scenografia nawiązywały do początku XIX wieku, ale były również ich twórczą kreacją. Aktorzy wcielający się w bohaterów dramatu wykazali się dbałością o każdy szczegół gry. Ich niezwykły ruch sceniczny, mimika, gesty oraz dbałość o wypowiadane słowa sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci. Twórcy przedstawienia nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Tekst: Marlena Gierszewska