Światowy Tydzień Mózgu

16-03-23 Administrator 0 comment

W tym tygodniu nasze przedszkole włączyło się do udziału w inicjatywie pod nazwą Światowy Tydzień Mózgu. W celu popularyzacji wiedzy o funkcjonowaniu mózgu, zostały  przeprowadzone różnorodne zajęcia edukacyjne.

Swoją przygodę z poznawaniem mózgu zaczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego „Jak działa mózg” . Dowiedzieliśmy się jak działają nasze zmysły, skąd biorą się różne zachowania i co rozbić, żeby nasz mózg dobrze działał – korzystać z zabaw na świeżym powietrzu, ruszać się i dotleniać podczas uprawiania sportu, dobrze się wysypiać i zdrowo odżywiać.

Podczas zajęć wykonywaliśmy ćwiczenia i zabawy wspomagające pracę mózgu: układaliśmy domino, puzzle o różnym stopniu trudności, wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach.

Tekst: Anna Stawicka