艢WIATOWY DZIE艃 ZIEMI 馃實馃審馃寧

23-04-24 Administrator 0 comment

22 kwietnia na ca艂ym 艣wiecie obchodzone jest wyj膮tkowe 艣wi臋to – DZIE艃 ZIEMI. Tego dnia szczeg贸lnie powinni艣my pomy艣le膰 o tym, jak chroni膰 nasz膮 planet臋. Warto zastanowi膰 si臋, jak pom贸c Pani Ziemi, aby ten wsp贸lny DOM by艂 zdrowy, pi臋kny i czysty.
W tym dniu w naszym przedszkolu kr贸lowa艂 kolor zielony. Grup臋 Od do tematyki zaj臋膰 wprowadzi艂 film edukacyjny pt. “Dzie艅 Ziemi”. Przedszkolaki dowiedzia艂y si臋 jak dba膰 o otaczaj膮c膮 nas przyrod臋, o niebezpiecze艅stwach gro偶膮cych 艣rodowisku ze strony cz艂owieka oraz co to jest recykling. “Mali ekolodzy” za艣piewali piosenk臋 “Ziemia – wyspa zielona”. Dzieci w praktyczny spos贸b mog艂y wykorzysta膰 swoj膮 wiedz臋 na temat segregacji 艣mieci, wrzucaj膮c odpady do odpowiednich pojemnik贸w. Z tej okazji wykona艂y r贸wnie偶 kolorowe plakaty oraz “ziemskie ludziki”.
Okaza艂o si臋, 偶e przedszkolaki 艣wietnie znaj膮 problematyk臋 ekologiczn膮. 馃檪馃檪馃檪
Tekst: Jolanta Domagalska