“Uczta bogów na Olimpie”

25-05-24 Administrator 0 comment

24 maja 2024 r. klasa 5b przygotowała ucztę bogów na Olimpie. Lekcja otwarta zwieńczyła cykl lekcji poświęconych mitologii starożytnych Greków.

Piątoklasiści wcielili się w mitologicznych bogów i boginie, przygotowując inscenizację. Panteonowi przewodził oczywiście gromowładny Zeus (w tej roli Szymon Szewczuk), nie zabrakło również Hery (Wiktoria Witka), Posejdona (Michał Szymański), Hadesa (Oskar Karpiński), Demeter (Maja Kamińska), Kory-Persefony (Joanna Kowalska), Dionizosa (Wiktor Gołębiewski), Aresa (Dominik Kustra), Apolla (Szymon Krajewski), Ateny (Lena Groth), Afrodyty (Angelika Lamkowska), Hefajstosa (Jakub Rezmerowski), Artemidy (Agata Deja), Hestii (Zuzanna Stróż), Hermesa (Kuba Rędzina), Herkulesa (Aleksander Golubski) oraz Prometeusza (Daniel Załuszniewski).

Po inscenizacji uczniowie wraz z gośćmi zostali zaproszeni na igrzyska – zadaniem było ułożenie trimino. Układanka dotyczyła sprawdzenia wiedzy ze znajomości mitologii. Pracowano w pięciu grupach. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, również Rodzicom, którzy zajęli medalowe – trzecie miejsce. Wszystko wskazuje na to, że uważnie słuchali i oglądali prezentację poszczególnych bóstw w wykonaniu swoich pociech.

Po zmaganiach wszyscy zasiedli do uczty. Stół zastawiono nektarem i ambrozją.

Ten dzień z pewnością należał do udanych. Oby wiedza, którą uczniowie zdobyli o starożytnych Grekach, pozostała na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękuję Pani Wicedyrektor Agnieszce Kalisz za spędzenie z nami tych przyjemnych chwil, Rodzicom za wsparcie i pomoc w dobraniu strojów i rekwizytów, za liczny udział w lekcji otwartej i wspólną naukę przez zabawę. Szczególne podziękowania kieruję do p.Anety Krajewskiej, która uszyty na tę okazję strój Apolla, przekazała na rzecz szkoły. Na pewno jeszcze wiele razy zostanie wykorzystany. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z uczty na Olimpie…

Tekst: Marlena Gierszewska