Lokalizacja

Gmina Zbiczno jest położona w województwie kujawsko-pomorskim. Zajmuje powierzchnię 13324 ha i graniczy z gminami: Biskupiec, Kurzętnik, Brzozie, Brodnica, Bobrowo i Jabłonowo Pomorskie. Niemal cała gmina leży na terenie Pojezierza Brodnickiego. Zamieszkuje ją około 5000 mieszkańców. Natura obdarzyła ten zakątek Polski wielkim bogactwem. Rozległe kompleksy leśne, duże powierzchnie jeziorne – to podstawowe atuty tych terenów.

Znaczna część gminy znajduje się w obrębie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo przyrody spowodowało, że część gminy została włączona do obszaru “Zielone Płuca Polski”. W centrum wsi stoi nowy kościół do którego dojeżdża z pobliskiego Żmijewa ksiądz kanonik Kazimierz Wierzbicki. W naszej wsi działa urząd pocztowy, punkt kasowy Banku Spółdzielczego z Brodnicy, zlewnia mleka, liczne sklepy spożywcze, galanteryjne, z artykułami metalowymi, piekarnia oraz pub i restauracja. Czynna jest także biblioteka.

Turyści mogą wypoczywać w ośrodkach wczasowych, na polach namiotowych oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych. Tych, którzy chcą zaimponować żonie taaaaką rybą, zachęcamy do wizyty w pobliskiej Grzmięcy, gdzie znajdują się stawy komercyjne.