Konkursy w bibliotece szkolnej

10-03-09 Administrator 0 comment

Konkursy w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej były organizowane konkursy. W październiku 2008r. odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Pierwszy z nich polegał na wykonaniu plakatu, który miał zachęcić uczniów do korzystania z biblioteki i czytelnie.

Ze szkoły podstawowej zostali wyróżnieni: Aleksandra Wiśniewska z klasy II a, Klaudia Rudnik z klasy II i Klaudia Reich z V b. Z gimnazjum wyróżnienie w formie książkowej otrzymali: Agnieszka Strzałkowska z klasy II b, Sandra Wolfram z klasy II b, Iwona Jasieniecka z klasy I b, Patrycja Kulka z I a, Natalia Latarska z I b i Dorota Nowak z I a.

W drugim konkursie należało napisać recenzję swojej ulubionej książki. Wyróżnienie otrzymały dwie uczennice z klasy V b : Lucyna Kamińska i Sylwia Kamińska. Biblioteka również organizuje konkursy klasowe w wyszukiwaniu słów w książkach, słownikach i encyklopediach. Przez cały rok szkolny trwa konkurs na najlepszego czytelnika w szkole podstawowej i gimnazjum.