Marzenie Arka

05-06-09 Administrator 0 comment

Spełniliśmy marzenie Arka

 W dn. 27.05.2009r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana dla niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły Arkadiusza Ostrowskiego.  Marzenie Arka mogło się spełnić dzięki dobrej woli sponsorów. Inicjatorem wycieczki była p. Marlena Gierszewska – nauczycielka Arka, która starania o wyjazd rozpoczęła w styczniu 2009r. Na 30 wysłanych do różnych firm z terenu Gminy Zbiczno i Miasta Brodnicy apeli z prośbą o przekazanie jakiejkolwiek kwoty lub gadżetów na zorganizowanie loterii fantowej – odezwały się tylko dwie firmy z Brodnicy: p.Wojciech Wojenkowski – właściciel „VOBRO” oraz p.Michał Ryszawa – reprezentujący Firmę SITS. Dzięki uprzejmości p.Renaty Janczak – Sekretarza Gminy Zbiczno, która wspomniała o takim przedsięwzięciu p.Ryszardowi Rynkowskiemu udało się zorganizować specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Całodzienny koszt dowozu pokrył p. Ryszard Rynkowski.

  arek

arek

W ciągu 6 godz. spędzonych w Warszawie Arek wraz z kolegą z klasy Maciejem Kulka odwiedzili wszystkie zaplanowane wcześniej przez Arka miejsca. Warszawę pokazywała pani przewodnik Małgorzata Langier, która opowiadanie o historii miasta dostosowała do wieku dziesięciolatków.
Z ogromnym zainteresowaniem chłopcy słuchali ciekawych historii o odwiedzanych miejscach oraz nieustannie zadawali pytania pani przewodnik.  Na zakończenie zwiedzania uczestnicy odwiedzili Mc Donald´s.
Z wycieczki wszyscy wrócili uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Także Arek tryskał energią do końca dnia.

Inicjatorka wyjazdu – p. Marlena Gierszewska bardzo dziękuje wszystkim sponsorom za umożliwienie  zorganizowania tej wycieczki. Sponsorzy okazali swoją bezinteresowną pomoc nie po raz pierwszy. Organizatorka dziękuje także panu Robertowi – kierowcy, który nie tylko bezpiecznie dowiózł uczestników do domu, ale też pomagał przezwyciężać trudy pokonywania barier architektonicznych przy poruszaniu się z wóżkiem inwalidzkim

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii.

   arek