Pasowanie na ucznia 2012/2013

14-10-12 Administrator 0 comment

PASOWANIE NA UCZNIA

15 października 2012r dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej był ważnym dniem. Na uroczystym apelu byli pasowani na uczniów.

Dzieci z klas pierwszych wspólnie ze starszymi uczniami z klasy czwartej zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością program artystyczny przygotowany pod opieką swoich wychowawców – p. Haliny Murlik i p. Grażyny Wójcik. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Część oficjalna rozpoczęła się ślubowaniem na flagę państwową. Dzieci przysięgały być pilnymi uczniami, dbać o dobre imię klasy i szkoły. Przysięgę złożyło 38 uczniów. Po ślubowaniu dyrektor szkoły p. Izabela Staniek, przez dotknięcie ramienia każdego malucha symbolicznym ołówkiem, pasowała pierwszaków na uczniów.

Po ceremonii pasowania pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców i rodziców dzieci.

Uroczysty dzień w szkole zakończył słodki poczęstunek w klasach.

 {youtube}M3G5osUbN-w{/youtube}