Zagrały w Zbicznie

20-02-13 Administrator 0 comment

Koszykówka

W sali sportowej Zespołu Szkół w Zbicznie rozegrano mecz towarzyski w piłkę koszykową z udziałem 2 druzyn. Organizator Katarzyna Wołowska zaprosiła dziewczęta z gimnazjum w Brzoziu. Wygrały podopieczne małżeństwa Fiszer 2 koszami. Niebawem mistrzostwa powiatu brodnickiego.

-Tradycyjnie każdego roku spotykamy się w Zbicznie na meczu piłki koszykowej – informuje inicjator spotkania nauczycielka wychowania fizycznego Katarzyna Wołowska. – Obie drużyny mają okazje sprawdzić aktualną formę i poprawić jeszcze swoje umiejętności. Na parkiecie szkolnej sali rozegrano 4 kwarty po 10 minut. Pierwsza zakończyła się wygraną gospodyn 10:8, ale druga przebiegła pod dyktando przyjezdnych 0;8, W 3 i 4 gra była bardzo wyrównana, gdyz najpierw wygrał Zbiczno 22:18, a potem Brzozie 14:16. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 50:46 dla gości. Najwięcej punktów 24, gdyż trafiła do kosza 12 razy zdobyła wyróżniajaca się w grze Katarzyna Kwaśniewska ze Zbiczna. Jednak gratulacje należą się w grze wszystkim zawodniczkom. Dyplomy dla drużyn i najlepszej koszykarki wręczyła oraz na poczęstunek zaprosiła dyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie Izabela Staniek.