Światowy Dzień Zwierząt

22-10-13 Administrator 0 comment

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy 4 października a cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Nasza szkoła, jak co roku, postanowiła zatroszczyć się o podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Brodnicy. Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy dla psów i kotów, którą osobiście odebrał pracownik schroniska, składając podziękowanie za okazane serce i pomoc. W związku z tym świętem odbył się również w szkole konkurs fotograficzny, w którym bohaterem miał być własny pies lub kot. Chętnych do udziału w konkursie nie brakowało. Zarówno uczestnicy konkursu jak i wszyscy ofiarodawcy karmy otrzymali upominki, nagrody podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy I a, III a i V a pod tytułem „ Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta”. Obchody święta zwierząt zorganizowały p. M. Zajda i p. A. Grzybowska. Serdecznie dziękujemy sponsorom  za wsparcie naszej imprezy w postaci nagród rzeczowych i słodyczy.