Gwiazdka dla Afryki

02-04-14 Administrator 0 comment

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie”Gwiazdka dla Afryki”. Była to ogólnopolska kampania edukacyjno-charytatywna Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Projekt ten miał uwrażliwić uczniów na problemy współczesnego świata i potrzeby dzieci w Afryce.Podczas zajęć przekazaliśmy uczniom wiedzę na temat działań humanitarnych podejmowanych przez UNICEF na świecie, a także kształtowaliśmy postawę zaangażowania społecznego wśród młodych członków naszej szkolnej społeczności i ich rodziców. W ramach akcji zbieraliśmy fundusze na kampanię szczepień dzieci w Sierra Leone. na konto fundacji nasza szkoła wpłaciła 1048 złotych. Akcja zaowocowała otrzymaniem Certyfikatu Społecznie Zaangażowanej Placówki. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizacji projektu serdecznie dziękujemy.