Igrzyska wiedzy

02-04-14 Administrator 0 comment

 NASI UCZNIOWIE NA IGRZYSKACH WIEDZY

 

1 kwietnia 2014 roku ośmioosobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w I REGIONALNYM KONKURSIE MIĘDZYPRZEDMIOTOWYM organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy. Opieką gimnazjalistów otoczyli p. Barbara Michalak oraz p. Rafał Laskowski.

 W skład drużyny weszli następujący uczniowie: Gabriela Przybylska, Dominik Golubski, Adam Gruszczyński, Klaudia Gniewek, Aleksandra Kamińska, Maciej Szóstakowski, Kacper Kędziorski oraz Joanna Gajewska.

Do zadań trojga gimnazjalistów należało: zbudowanie modelu z klocków Lego, wskazanie odpowiednich mechanizmów prostego układu elektronicznego , określenie funkcji poszczególnych elementów, wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej przepisów ruchu drogowego.

 

Pięcioro pozostałych uczniów odpowiadało na pytania z następujących dziedzin:

             -literatury,

             -historii,

             -matematyki,

             -fizyki,

             -biologii z ekologią,

             -geografii,

             -języków obcych.

 

Rywalizacja była bardzo wyrównana, poszczególne miejsca zajęły drużyny z niewielką różnicą punktów ( pomiędzy I a ostatnim miejscem różnica wynosiła 3 punkty). Nasi uczniowie zajęli VI miejsce. Bezcenne są nowe doświadczenia zdobyte przez gimnazjalistów, możliwość pokazania umiejętności, wiedzy i zmierzenie się w różnych dziedzinach z rówieśnikami innych szkół. Dziękujemy za tę możliwość organizatorom, a dzieciom za aktywny udział i kibicowanianie.