XIII konkurs o tytuł mistrza ortografii w powiecie

02-04-14 Administrator 0 comment

    21 marca br. uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w zmaganiach o TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII W POWIECIE organizowanego przez Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim. Konkurs rozpoczął się od dyktanda, które pomogło wyłonić trzynastu finalistów. Podopieczna p. Barbary Michalak -Joanna Gajewska przeszła do kolejnego etapu. Po rozwiązaniu trzech kolejnych ćwiczeń wyłoniono zwycięzców. Joasia Gajewska zajęła VI miejsce. Brała również udział w zmaganiach ortograficznych uczennica p. Agnieszki Tyburskiej- Natalia Wróblewska. Drugoklasistka nie dostała się do finału ale wygrała konkurs na najciekawszy wierszyk z podanych homonimów. Dziewczynkom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, jednocześnie liczymy na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.