Wizyta w Straży Pożarnej

04-06-14 Administrator 0 comment

  3 czerwca 2014  roku grupa przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym w akcjach ratowniczych. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie, polać wodę z węży czy usiąść w wozie strażackim.

Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z naszych podopiecznych zostanie strażakiem? W trakcie wycieczki dziećmi opiekowały się panie nauczycielki: Agnieszka Kalisz, Monika Ośwałdowska – Kania, Dorota Jamroży, Katarzyna Słomińska, Magdalena Krośnicka, oraz pani Danuta Jamroży. Serdecznie dziękujemy strażakom za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich oraz Pani Dominice Otrembie za pomoc przy organizacji wycieczki.