Światowy Dzień Zwierząt

01-11-14 Administrator 0 comment

W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

My, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbicznie, jesteśmy czuli na los samotnych, porzuconych, bezdomnych zwierząt. Tego roku postanowiliśmy również  pomóc mieszkańcom Schroniska dla Zwierząt w Brodnicy. W wyznaczonym czasie zbieraliśmy karmę dla miłych czworonogów. Podczas ogólnego spotkania na sali gimnastycznej i wysłuchaniu  krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas młodszych, przekazaliśmy karmę pracownikowi schroniska. Nie krył on zaskoczenia z tak dużej ilości podarowanej karmy i wzruszenia , że zwierzątka będą miały wielką ucztę. Nie tylko na  zwierzęta czekały niespodzianki. Wśród uczniów, którzy ofiarowali karmę dla zwierząt losowano nagrody. WARTO POMAGAĆ!

Anita Grzybowska