Pasowanie na ucznia klasy 1

18-11-14 Administrator 0 comment

Pasowanie na ucznia klasy 1 szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie są już pełnoprawnymi uczniami. Stało się to 15 października br. Uczniowie klas 0-IV, nauczyciele i oczywiście rodzice dzieci z klas I byli świadkami uroczystego ślubowania pierwszoklasistów.

Na początku maluchy z klas I przedstawiły program artystyczny złożony z wierszy, piosenek, tańca. To był ich ,,egzamin”, który zdali na szóstkę. Po nim złożyli ślubowanie. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami. Po ślubowaniu pani dyrektor Halina Murlik pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły.

Po uroczystości uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.