Sportowy Turniej Mikołajkowy

01-01-15 Administrator 0 comment

Sportowy Turniej Mikołajkowy

Dnia 8 grudnia 2014r. w sali sportowej Zespołu Szkól w Zbicznie rozegrano  turniej mikołajkowy w piłkę koszykową z udziałem dwóch drużyn. Organizator Katarzyna Wołowska zaprosiła dziewczęta z gimnazjum w Górznie wraz z opiekunem p.A.Łasik.Wygrały podopieczne Katarzyny Wołowskiej.
Tradycyjnie każdego roku spotykamy się w Zbicznie na meczu piłki koszykowej informuje inicjator spotkania nauczycielka wychowania-fizycznego Katarzyna Wołowska. Drużyny mają okazję sprawdzić aktualną formę i poprawić jeszcze swoje umiejętności. Niebawem mistrzostwa Powiatu brodnickiego. Na parkiecie szkolnej sali rozegrano 4 kwarty po 10 minut.Wszystkie kwarty wygrały gospodynie,ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 31:18 dla Zbiczna. Najwięcej punktów 16, gdyż trafiła do kosza 8 razy zdobyła wyróżniająca się w grze Julia Kulka ze Zbiczna. Jednak gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom,i zawodnikom  ze Zbiczna i Górzna.W ramach wspólnej zabawy,integracji szkół rozegrano również mecze w piłkę koszykową i halową piłkę nożną.W minikoszykówkę zagrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie kontra chłopcy Szkoła Podstawowa z Górzna.Wygrały gospodynie 20:16.Halowa piłka nożna I miejsce Górzno,I miejsce Zbiczno. Dyplomy dla drużyn wręczyła oraz na poczęstunek zaprosiła wicedyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie Pani Urszula Pomianowska życząc dalszych sukcesów.Organizator dziękuję Pani dyrektor Halinie Murlik za pomoc w organizacji turnieju.Państwu Annie i Markowi Dądelewskim dziękuję za ufundowanie koszulek sportowych dla Zespołu Szkół w Zbicznie. Skład gimnazjum Zbiczna:Ewa Dądelewska, Wiktoria Latarska, Anna Lewandowska, Katarzyna Wasilewska, Wiktoria Piotrowska, Patrycja Milarska,Julia Kulka, Dominika Krzyżanowska, Natalia Wróblewska,Joanna Czubkowska,Natalia Olszewska,Natalia Bajtkiewicz – opiekun Katarzyna Wołowska.
Gimnazjum Górzno-opiekun p.Andrzej Łasik,p.Robert Sargalski.Górzno koszulki biało czerwone,Zbiczno-niebieskie.