Sprawdzian szóstoklasisty 2015

31-03-15 Administrator 0 comment

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

Dnia 1 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole Sprawdzian Szóstoklasisty( w całej Polsce pisało go 350 tys. uczniów klasy VI) Składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język obcy nowożytny (angielski). Pierwsza część sprawdzianu rozpoczęła się o godzinie 9.00. Następnie po przerwie o godzinie 11.45 uczniowie zasiedli do testu językowego. Część pierwszą uczniowie pisali przez 80 minut, drugą 45 minut. W przypadku uczniów, którym przysługiwał wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków, pierwsza część trwała 120 minut, a druga 70 minut. Uczniowie klas szóstych musieli zmierzyć się m. in. z tekstem o inteligencji słoni. Pojawił się również komiks o dwóch malarzach. Trzeba było także napisać opowiadani o tajemniczym pudełku. W zadaniach dotyczących matematyki trzeba było natomiast obliczać m. in. procenty, ułamki, skalę, zadania typu: prawda-fałsz. Na teście z języka angielskiego pojawiły się zadania ze słuchu. Trzeba było wysłuchać nagrania i na jego podstawie odpowiedzieć na poszczególne pytania. 

                                                                                                                                                                Życzymy wysokich wyników końcowych!