Powiatowy Konkurs Obcojęzyczny

22-05-15 Administrator 0 comment

Powiatowy Konkurs Obcojęzyczny

W ubiegłym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Janowie, w którym uczestniczyło 40 uczniów z całego powiatu brodnickiego. Naszą szkołę reprezentowali Adam Kędziorski i Kacper Dolecki, który zajął 5 miejsce. W tym roku konkurs odbył się 20 maja. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: język angielski: Kamińska Martyna, Kędziorska Karolina i Wilkanowska Wiktoria: język rosyjski: Dolecki Kacper, Gajewska Joanna i Kędziorski Adam W kategorii język angielski, kl.4-6 z naszej szkoły 2 miejsce na podium zajęła Kędziorska Karolina. Trzeba przyznać, że konkurencja w postaci piętnastu innych uczestników była bardzo duża, zauważono i doceniono jednak naszą uczennicę.W kategorii język rosyjski, gimnazjum 1 miejsce zajął Dolecki Kacper a 3 – Gajewska Joanna. Wszyscy nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania, deklamując przygotowane utwory na wysokim poziomie. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli j. obcych Kybalyuk Tatianę i Kędziorską Wiolettę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.