Pożarnicze zmagania w Mogilnie

04-05-17 Administrator 0 comment

Pożarnicze zmagania w Mogilnie

– etap wojewódzki

28 kwietnia w Gimnazjum im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie odbyły się eliminacje wojewódzkie  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

Do konkursu przystąpiło 60 laureatów eliminacji powiatowych z województwa kujawsko – pomorskiego. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Pierwszy etap to część pisemna polegająca na rozwiązaniu testu.  Członkami komisji oceniającej uczniów byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie.

Uczniów w części pisemnej oceniała komisja w składzie: bryg. Marceli Pilewski – przewodniczący, kpt. Ewa Piotrowska – sekretarz, mł. bryg. Maciej Krzemkowski – członek komisji, sekc. Maciej Bulkowski – członek komisji oraz st. kpt. Patryk Kaczmarek – członek komisji.

Po tej części wyłoniono  pięć osób z każdej kategorii, które zakwalifikowały się do etapu ustnego. Uczniów w części drugiej oceniała komisja w składzie: bryg. Marceli Pilewski – przewodniczący, kpt. Ewa Piotrowska – sekretarz, mł. bryg. Maciej Krzemkowski – członek komisji, sekc. Maciej Bulkowski – członek komisji, st. kpt. Patryk Kaczmarek – członek komisji oraz kpt. Marek Ruciński – członek komisji. Wyniki konkursu po eliminacjach ustnych: Gimnazja I miejsce: Kacper Dolecki – powiat brodnicki II miejsce: Kacper Mazurczak – powiat inowrocławski III miejsce: Robert Kawalec – powiat chełmiński

Kacper wykazał się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Jako nagrodę wybrał sobie tablet. Państwowa Straż Pożarna z Brodnicy zadbała o nasze bezpieczeństwo podczas podróży, za co serdecznie dziękujemy. Kacper będzie reprezentował Gimnazjum w Zbicznie na ogólnopolskich eliminacjach, które odbędą się w Myślenicach w okolicach Krakowa w dniach 2-4 czerwca 2017 roku. Opiekunem gimnazjalisty jest mgr Danuta Kozikowska.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Kujawsko–Pomorskiego.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg